زبان برنامه نویسی C++ سی پلاس پلاس یک زبان شی گرا و همه منظوره می باشد که دارای قابلیت های زبان های سطح پایین مانند مدیریت حافظه و نیز ویژگی های زبانهای سیطح بالا را داراست. زبان سی پلاس پلاس از سه نوع زبانهای برنامه نویسی ساخت یافته ، شی گرایی ، و برنامه نویسی نوع جنریک پشتیبانی می کند.

قابلیت های این زبان به گونه است که امروزه برای تولید برنامه های سیستمی و کاربردی استفاده می شود. کتابخانه های زبان سی پلاس پلاس [تنها کاربران انجمن می توانند لینک و عکس ها را مشاهده کنند تنها در 10 ثانیه ثبت نام کنید . ] بسیار غنی بوده و می تواند نیازهای برنامه نویسان را بر طرف نماید. از این رو در اکثر دانشگاه های جهان زبان برنامه نویسی
C++در رشته های مهندسی از جمله نرم افزار کامپیوتر در درس برنامه نویسی پیشرفته تدریس می گردد.در این پست از سایت آغازه مجموعه [تنها کاربران انجمن می توانند لینک و عکس ها را مشاهده کنند تنها در 10 ثانیه ثبت نام کنید . ] پیشرفته دانشگاه تهران را برای شما ماده کرده ایم که مدرس این دوره رامتین خسوری عضو هیئت علمی دانشگاه تهران می باشد که سعی در آموزش مفاهیم [تنها کاربران انجمن می توانند لینک و عکس ها را مشاهده کنند تنها در 10 ثانیه ثبت نام کنید . ] برای دانشجویان را دارد.

هرچند پایه ی اصلی این درس بر [تنها کاربران انجمن می توانند لینک و عکس ها را مشاهده کنند تنها در 10 ثانیه ثبت نام کنید . ] بنا نهاده شده است ولی مشاهده این آموزش تصویری برای یادگیری مفاهیم سایر زبانهای برنامه نویسی مفید خواهد بود.

این مجموعه در ۳۰ درس تهیه شده است که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد. در ضمن اگر به دنبال[تنها کاربران انجمن می توانند لینک و عکس ها را مشاهده کنند تنها در 10 ثانیه ثبت نام کنید . ] هستید این پست را به شما توصیه می کنیم. در ادامه سر فصل های فیلم آموزشی برنامه نویسی پیشرفته
C++ ذکر شده است.